Mazliet par Bruknu!Svētceļnieki no Rīgas svētā Jēkaba katedrāles
nakšņo Bruknā 2012.gadā
Vēlos izteikt savas domas, par notikumiem, kas pēdējās dienās satricināja Bruknas kopienu. Vispirms - priesteris Andrejs Mediņš ir mans brālis priesterībā, esam brāļi vienā kopienā, ko ir dibinājis Jēzus Kristus, svētajā Katoliskajā Baznīcā, kura pastāv jau 2000 gadus. Tas ir vispirms. Otrkārt, Bruknas stāstu zinu jau kopš pirmsākumiem, vienmēr esmu tur viesmīlīgi sagaidīts, gan individuāli, gan ar svētceļniekiem, kuri katru gadu dodas uz Skaistkalni no Rīgas, maija sākumā. Redzēju, kā likvidē Bārbeles skolu, jo mēs, ejot svētceļojumā uz Skaistkalni, tur nakšņojām un tur vienmēr bija rīkotas īpašas nakts lūgšanas, slavēšanas, pirms ieiešanas Skaistkalnē. Esmu teicis priesterim Andrejam, ka mēs jau šo skolu esam izlūguši pirms tam, kā viņš tur sāka darboties.

Bet! Zinu arī daudzus ne tik labus stāstus par Bruknu un kopienu. Savā priesteriskajā kalpojumā nākas uzklausīt gan cildinošus un slavinošus vārdus par priesteri Andreju un Bruknu, gan arī negatīvus un nosodošus. Vienmēr cenšos saglabāt neitralitāti, jo tā nav mana lieta - spriest un tiesāt. Tomēr vienu gan zinu. Kalpoju draudzē, kurā nesen tika veiktas VID kratīšanas un tika konstatēti nopietni pārkāpumi. Mums ir jāpilda valsts likumi. Mēs, Baznīca, neesam pārāki par valsts likumiem. Arī Dieva vārds māca: Pāvila vēstule Romiešiem, 13 nodaļa (1-2): Ikviens lai ir paklausīgs varām, kas valda. Jo nav valsts varas, kā vien no Dieva, un tās, kas ir, ir Dieva ieceltas. Tātad tas, kas pretojas valsts varai, saceļas pret Dieva iestādījumu. Bet tie, kas saceļas pret to, paši sev sagādā sodu." Mums, garīdzniekiem un Baznīcai kopumā ir jākļūst pazemīgākiem. Ne jau tādā nozīmē, ka mums ir jāsāk pakļauties varai, izpatīkot tai, vai arī mazinot Evaņģēlija nozīmi un vērtību. Nē. Bet paklausot likumam un pildot valsts likumus, mēs rādam labu piemēru, dodam evaņģēlisku liecību nekristiešiem. Jo ko dod skaistie sprediķi no ambonām vai kancelēm, ja dzīvē mēs to nepildām un veicam gan finanšu mahinācijas, gan citas pretlikumīgas darbības. Tādēļ lai norimst emocijas un ļausim "ķeizaram dot to, kas ķeizaram, bet Dievam, kas Dievam".

Komentāri

  1. Tā tikai vēl pietrūka, lai arī Latvijas Baznīca pārietu uz politkorekto, paššaustošo "diskursu", kurš mūsdienās kā mēris ir pārņēmis visu Rietumu Baznīcu un Civilizāciju. Politkorektums un paškritika ir ļoti labas lietas tad un tikai tad, ja VISI ir politkorekti un paškritiski. Diemžēl, IENAIDNIEKI (TĀDI EKSISTĒ!!!) NEBŪT NAV PAŠKRITISKI un pēdējā laika ir veikli iemanījušies izmantot LABO(?) cilvēku vispārējo mazohismu un pasnoniecināšanu savu mērķu sasniegšanai.

    AtbildētDzēst
  2. Nosodīt protams nevajag, bet izvērtēt vajag.Nez kāpēc Mediņa aizstāvji visu uzsvaru liek uz viņa darbiem, bet ne vārdiem kaut gan kā zinām iesākumā bija vārds un arī par katru vārdu cilvēkam būs jātbild. Man liekas ar šo notikumu ir izdarīts liels kaitējums kristietībai un konkrēti katoļu baznīcai.Un te vairs nav svarīga Mediņa personība, tas gulstas uz visu baznīcu. Nosaukt vienkārši to par piparotu valodu ir faktiski nereaģēt nekā. Laicīgā pasaule attiecīgi arī to novērtē kā piesegšanu un līdz ar to skeptiķu pulks attiecībā pret baznīcu tikai pieaugs.Un tas tiks panākts bez jeb kādiem ienaidniekiem.

    AtbildētDzēst
  3. Piedodiet, bet no malas izskatās, ka gan iestādes, gan baznīcas vadība mēģina gudri un pareizi runāt un ir apmaldījušies savā politkorektumā. Tikmēr Mediņš, šķiet, dara reālu, taustāmu darbu. Kādi tam būs augļi rādīs tas, kas pēc viņa paliks (vērtējiet savus vadītājus pēc viņu dzīves gala - sv. Raksti). Tikmēr tā saucamām lielākām un mazākām autoritātēm varbūt labāk būtu bijis vienkārši paklusēt. Nekļūdās vienīgi tas, kurš neko nedara.

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru