trešdiena, 2020. gada 9. septembris

Baznīcas ārsienu vienkāršotā siltināšana un atjaunošana (nemitīgi papildināts, 9.09.2020)


Aktuālā informācija!

9.septembris. Varam teikt, ka izpētes fāze ir beigusies, un nākamnedēļ sāksies reālie fasādes siltināšanas darbi. Paldies būvuzraugam un vēl pieaucinātiem būvekspertiem, kuri konsultēja un meklēja labākos risinājumus dievnama siltināšanai. Ticu un ceru, ka viss būs labi. Lūdzu jūsu lūgšanas. Šodien jau apmaksāju pirmo rēķinu, par sastatņu uzstādīšanu un plākšņu demontāžu - 3659,48 eiro. Šobrīd draudzes kontā ir 50 873,21. eiro. Paldies no visas sirds par jūsu lūgšanām. Ar firmas pārstāvi runājām par to, ka, ja viss ies labi,. tad varbūt jau šajā rudenī nosiltināsim vēl sānu sienu, kura ir tuvāk Rīgas ielai. Jo šobrīd pats svarīgākais bija pamatīgi izpētīt esošo situāciju un pieņemt lēmumu par veidu, kā tiek veikti darbi. Tālāk jau viss būs atkarīgs no firmas kapacitātes, laikapstākļiem un ziedojumiem draudzes kontā. 

2.septembris. Darbi turpinās. Firma ir pilnībā dmeontējusi fasādes ārējās cementa plāksnes un notīrījusi visu lieko, lai sāktu siltināšanas darbus. Šobrīd ir neskaidrības, kādu vispareizāko tehnoloģiju izvēlēties, lai kvalitatīvi veiktu siltināšanu. Firmai palīdz četri būveksperti, kuri ir saistīti ar mūsu draudzi. Šobrīd draudzes kontā ir 53 890,40 eiro. No visas sirds pateicamies visiem ziedotājiem. 

Salaspils Romas Katoļu Draudze
Reģistrācijas Nr. 90000470778
Adrese Rīgas iela 26, Salaspils,
LV-2121, Latvija.


Konts ziedojumiem
AS SEB banka
SWIFT(BIC): UNLALV2X
konts: LV41UNLA0050000010880

Salaspils katoļu baznīcas siltināšana. Tie, kuri ir redzējuši klātienē, tie zin, kādā nožēlojamā stāvoklī atrodas dievnama fasāde. Gan vizuāli, gan no siltināšanas viedokļa. Ziemā, kad ārā ir vairāk par mīnus 10 grādiem, iekšā, tīri fiziski, nav iespējams sakurināt vairāk par plus 6 grādiem. Tie ir fakti. Stipra vēja laikā šūpojas lustra, jo sienās ir ļoti minimāls siltinājums apmēram 2 cm. fibrolīta un nedaudz "Isover" stikla vates. Līdz ar to, esam sākuši vismaz vienas vai divu sienu siltināšanas un fasādes atjaunošanas projektu, ko šovasar centīsimies pabeigt. Izdarīsim tik, cik mums būs finanšu līdzekļi.

Daudzi man jautā: "Priesteri ilmār! Kāpēc jūs šajā grūtajā laikā uzņematies šādu projektu? Varu atbildēt. Dievs man uzdāvināja siltu pagājušo ziemu. Cerēt, ka nākamā būs tāda pati, es nevaru. Man ir žēl to 300 cilvēku, kuri pirms šīs pandēmijas, katru svētdienu, apmeklēja šo dievnamu. Negribētu viņus ziemā saldēt. Un vēl. Man ir brīnišķīgs piemērs, priesteris Kazimirs Vilnis, kurš II Pasaules kara laikā, 1943.gadā pabeidza celt Rīgas Kristus Karaļa baznīcu. Daudzi saka, ka viņš esot bijis "traks" Dievā! :) Es padomāju, ka ja viņš varēja, kādēļ gan es nevarētu? Dievs grib, lai mēs būtu ticībā mazliet neprātīgi. Arī par šo lietu lūdzu jūsu lūgšanas un finansiālo atbalstu, iespēju robežās. Paldies jums par visu.

 

1 komentārs:

  1. Ļoti labi ka ir redzama naudas kustība kontā. Es iemaksājot kaut dažus desmitus, redzu ka konts jau kopā papildinājies par tūkstoti un vairāk. Tas priecē jo kopā mēs varam!

    AtbildētDzēst