Katoļa piederība draudzei

Jau ilgāku laiku priesteru starpā norisinās diskusija par to, kā aktivizēt darbu draudzē un kā draudzes kalpošanā iesaistīt laju kristiešus. No vienas puses Katoliskajā Baznīcā ir tāda prakse, ka jebkurš katolis, kurš ir kristīts un piegājis pie pirmās grēksūdzes un Komūnijas un ja tam nav šķēršļu, sakramentus var pieņemt jebkurā katoļu draudzē jebkurā vietā pasaulē un pie jebkura katoļu priestera, kuram nav liegts sakramentus dalīt. Tomēr, pat ja mēs neveicam stingru pierakstīšanos un izrakstīšanos no draudzes, kā tas ir piemēram Evaņģēliski - luteriskajā Baznīcā, tomēr piederība vienai konkrētai draudzei ir ļoti būtiska. bieži vien katolis tikai formāli pieder kādai draudzei, atceroties par to, tikai gadījumos, kad ir jākrista bērns vai jāapglabā kāds no piederīgajiem. Bieži vien, aizpildot dažādus formulārus draudzē, kad jautāju, kādai draudzei jūs piederat, cilvēki neziņā rausta plecus. Ir svarīga ne tikai formāla piederība draudzei, bet apziņa, ka draudze ir mana garīgā ģimene, kurā es saņemu sakramentālās žēlastības, tā ir arī vieta, kur es kalpoju ar saviem Dieva dotajiem talantiem un dāvanām.

Pašos pamatos katram katoļticīgajam viņa draudze ir tā, kura atrodas vistuvāk dzīvesvietai, vai arī tā, kuras teritorijā viņš dzīvo. Tomēr ņemot vērā mūsdienās izplatīto migrāciju, katolis savas dzīves laikā vairākkārt var manīt draudzi. Tādēļ vēl jo vairāk mums katram ir jādomā, kā padarīt mūsu draudzes atvērtākas pret tiem, kas ienāk mūsu draudzēs gan kā jaunkristītie, gan tie, kas pārceļas no citas vietas. Esmu ievērojis, ka draudzes bieži vien laika gaitā kļūst inertas un noslēgtas grupas, kurās ir grūti ienākt jaunam cilvēkam. Padomāsim par šiem jautājumiem un būsim atvērti pret ikvienu jaunpienācēju mūsu draudzē. Lai mūsu draudzes kļūtu par māju ar atvērtām durvīm ikvienam un lai ikviens mūsu draudzē justos kā mājās.

1 komentārs: