Svētceļnieki no Jelgavas un Rīgas dosies kājām uz Skaistkalni, lai lūgtos par ģimenēm
2. maijā no Jelgavas un Rīgas katedrāles izies svētceļnieki, kas kājām dosies uz Skaistkalni, Dievmātes - Latvijas Ģimeņu Aizbildnes svētvietu, lai svētdien, 5. maijā, kopā ar Jelgavas diecēzes bīskapu Edvardu Pavlovski, paulīniešu tēviem un citiem ticīgajiem piedalītos Māras Zemes Karalienes svētkos Zemgalē.
Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles grupa uz Māras Zemes Karalienes svētkiem Skaistkalnē kājām dosies pirmo reizi. Jelgavas katedrāles vikāra priestera Jurija Gorbačevska vadībā svētceļnieki izies plkst. 9, pēc rīta dievkalpojuma plkst. 7.30. Grupā ir pieteikušies 28 cilvēki. Viņu vidū ir gan bērni, gan jaunieši, gan vecākās paaudzes cilvēki, precējušies un neprecējušies. Pa ceļam viņi iedziļināsies, ko nozīmē tas, ka Marija ir Dieva Tēva meita, Jēzus māte un Svētā Gara līgava. Svētceļojums uz Skaistkalni ir veltīts nodomā par jau esošajām ģimenēm un tām, kas tikai vēl veidosies - lai ģimenes Latvijā ir stipras un laimīgas. Svētceļniekus pa ceļam uzņems katoļu draudzes Staļģenē, Bauskā un Skaistkalnē.
Svētceļnieki no Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles ceļā dosies 2. maijā plkst. 12, pēc dievkalpojuma plkst. 11. Šāds svētceļojums no Rīgas uz Skaistkalni maija pirmajā svētdienā notiek jau sesto reizi. Šo tradīciju aizsāka Rīgas katedrāles draudzes vikārs priesteris Ilmārs Tolstovs. Šogad grupu uz Skaistkalni vadīs priesteris Modris Lācis, bet kopā ar viņu dosies vēl divi garīdznieki - Nacionālo bruņoto spēku militārais kapelāns priesteris Ilmārs Kravalis un I. Tolstovs, kas šim nolūkam ieradies Latvijā no studijām Polijā. Atšķirībā no Jelgavas svētceļniekiem rīdzinieki visas mantas nesīs uz pleciem un tāpēc precīzs gājēju skaits iepriekš netiek apzināts. Grupa pa ceļam nakšņos Ķekavā, Vecumniekos un Bārbelē.
Skaistkalnē Rīgas un Jelgavas svētceļniekus sagaidīs katoļu jaunieši no Liepājas diecēzes, kas uz svētvietu būs ieradušies ar autobusu. Viņi svētku programmu kuplinās ar lūgšanu un sadraudzības vakaru 4. maijā un svētceļnieku sagaidīšanu ar dziesmām 5. maijā.
Skaistkalnes katoļu draudzes prāvests, paulīniešu tēvs Jānis Vīlaks, OSPPE priecājas, ka svētceļojumā dodas jaunieši. „Ejot uz Skaistkalni, Latvijas Ģimeņu Aizbildnes svētvietu, jaunieši, paši to neapzinādamies, sakrāj žēlastības nākotnei - vai nu laba dzīves drauga izvēlei, vai esošajai sievai un vīram. Šīs žēlastības nāk pār visu viņu dzimtu. Pat ja iet tikai viens cilvēks no ģimenes, svētību saņem viņš pats un arī visi mājās palicēji," saka tēvs Jānis, OSPPE.
Jelgavas bīskapa Edvarda Pavlovska svinētā Māras Zemes Karalienes svētku Svētā Mise Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas baznīcā notiks svētdien, 5. maijā, plkst. 12.

LRKB IC, pārpublicēts no katolis.lv

Komentāri